Blog

cze 1, 2020

Okucia do szkła część pierwsza- trwałość, funkcjonalność i piękno


Moda na szklane kabiny prysznicowe, szklane drzwi czy parawany wannowe cieszy się niezmienną popularnością. Szkło ma swoją niepowtarzalną urodę, ale tak jak w przypadku pięknych kobiet, ta uroda również wymaga oprawy. Zapewniają ją wysokiej jakości okucia do szkła. Dodatkowo gwarantując bezpieczeństwo użytkowania oprawionych w nie szklanych perełek. Pozwalają nadać szkłu właściwą funkcję.
Kategoria:General 
Napisał: glass

Okucia do szkła w kabinach prysznicowych

Ich ponadczasowa estetyka i forma doskonale sprawdzają się w każdej łazience niezależnie od przyjętego dla niej stylu. Mocowania do kabin prysznicowych, takie jak zawiasy, profile montażowe, gałki / uchwyty / antaby, a także eleganckie łączniki czy relingi / stabilizatory, to gwarancja właściwej stabilizacji tafli szklanych i piękna.

Również uszczelki mogą dopełnić całą kompozycję. Najbardziej popularnymi uszczelkami są te przezroczyste a ostatnim trendem są uszczelki czarne.

 

Okucia odporne na korozję, ścieranie i upływ czasu

W naszej ofercie posiadamy okucia z anodowanego aluminium lub galwanizowanego mosiądzu, które są odporne na ścieralność i rdzę. Okucia na lata zachowują swoje właściwości zabezpieczające i nieskazitelny, oryginalny wygląd. Wilgotne środowisko łazienki czy pokoju kąpielowego nie jest dla nich wyzwaniem.

 

Prostota i zwiewność cenione we współczesnym designie

To właśnie zasługa okuć by wizja delikatności mogła się ziścić we wnętrzach ofertujemy okucia w wykończeniu chrom, satyna oraz czarna anoda czy złoty.

Profile wykonane z aluminium charakteryzują się niewielkim ciężarem oraz bardzo dużą plastycznością, dzięki czemu łatwo poddaje się obróbce, takiej jak tłoczenie czy wiercenie i każdą inną obróbkę.

Stal nierdzewna to jeden z najpopularniejszych rodzajów stali stosowany nie tylko w branży szklarskiej czy budowlanej, ale też spożywczej oraz chemicznej. Charakteryzuje ją dobra odporność na korozję, którą zachowuje w środowiskach kwasów organicznych i nieorganicznych oraz roztworów alkaicznych. Dlatego też to idealny materiał do okuć stosowanych na zewnątrz i w środowisku z wilgocią.

Mosiądz wykorzystywany jest głównie do produkcji okuć stosowanych w łazienkach, które muszą być odporne nie tylko na działanie wody, ale też środków czystości.

 

Zaawansowane systemy okuć i nieograniczone możliwości

Designerskie i konstrukcyjne. Wiele zawiasów dostępne są również w wariancie unoszonym. Oznacza to, że z ich pomocą drzwi kabiny można przymocować zarówno do ściany łazienki, jak i szklanego elementu stałego a unoszony system ładnie wykłada nam elementy szkła. Zawiasy pozwalają także na rozkładanie elementów szklanych do 90 stopni 135 stopni a nawet do 180 stopni, a co za tym idzie na jeszcze bardziej ekonomiczne zarządzanie przestrzenią w małych mieszkaniach. A przecież to właśnie do tego typu lokum szkło pasuje najlepiej. Pozwala uzyskać złudzenie przestrzeni, bawić się światłem i oddychać swobodnie.

 

Konstruktorzy dokładają wszelkich starań aby nowoczesne okucia pozwalały na swobodne i bezpieczne wykorzystywanie szkła na co dzień.