Blog

maj 1, 2020

Panele szklane


Panele szklane od kilkunastu lat zyskują na popularności wśród projektantów i osób prywatnych. We wnętrzarskich aranżacjach szkło między blatem a szafkami górnymi daje możliwość wyboru dowolnego koloru, szkła z nadrukiem lub ciekawej grafiki. Bez względu na podjętą ostatecznie decyzję powierzchnia pozostanie gładka i łatwa do utrzymania w czystości. Dlatego panele szklane często stosuje się w kuchni, ale nie tylko.
Kategoria:General 
Napisał: glass

Czym są szklane panele?

Panele szklane to szkło hartowane, które wykorzystujemy w naszych realizacjach proponując Klientowi bezpieczniejszą wersję od niehartowanego lacobelu. W przypadku zastosowania grafiki można złożyć obraz z kilku takich tafli, łączenia są prawie niewidoczne – niezależnie od wielkości danej formatki. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że najdłuższy kawałek szkła na jakim możemy wykonać grafikę to 320 cm. Szkło do kuchni najczęściej wykonujemy o grubości 5 mm, ponieważ zazwyczaj panele mają otwory pod kontakty. Nasze panele wykonane ze szkła hartowanego są odporne na pęknięcia w wyniku działania wysokiej temperatury. A jeśli mowa już o panelach do zadań specjalnych, to do dyspozycji pozostaje również grubość 6 mm.

Szkło dla ceniących nowoczesność

Szkło z nadrukiem UV czy lakierowane na wybrany kolor z palety NCS czy RAL do kuchni i innych pomieszczeń to prawdziwy rarytas dla zwolenników modernizmu. Szkło już samym wyglądem sprawia, że wykończone nim wnętrza wydają się jaśniejsze, większe i mają bardziej futurystyczny charakter. Umiejętnie operując takimi dodatkami jak metal można jeszcze bardziej pogłębić te wrażenia.

Panele szklane dla tradycjonalistów

Panele szklane kojarzą się co prawda z nowoczesnością, ale zestawione z okleiną drewnianą lub jako przezroczysta osłona i dodatek do tradycyjnych wykończeń – zdobędą serca również zwolenników stylu retro. To wytrzymały i funkcjonalny materiał, który oferuje nie tylko piękno, ale i rozwiązania dla kilku problemów. Chociażby utrzymanie czystości i higieny oraz ochrona delikatnych powierzchni przed zniszczeniem.

Swoboda montażu

W ofercie mamy dwie metody instalacji paneli szklanych.

·        Mocowania punktowe - rotule. Sposób bardziej inwazyjny ponieważ wymaga wywiercenia otworów w ścianach oraz na panelu szklanym, ale świetnie zabezpiecza nam dekoracyjną ścianę miedzy blatem a szafkami górnymi, czyli np. postarzane cegiełki czy malowaną ręcznie ścianę albo tapetę,

·        Klej- lakma, przewagą tej metody jest fakt uzyskania idealnego przylegania szkła do powierzchni, jednak jest to dedykowana metoda dla paneli lakierowanych i z grafiką a nie przezroczystych, ponieważ na szkle przezroczystym pozostaną ,,placki’’ kleju.

Tak szeroki wachlarz możliwości daje inwestorom, projektantom i wykonawcom swobodę działania i dostosowanie rozwiązań ściśle do specyfiki wnętrza, bez zbędnej ingerencji. A to zawsze obniża koszty i zostawia otwartą przestrzeń do ewentualnych re-aranżacji w przyszłości. I to jest jeszcze jeden argument, który udowadnia, że panele szklane są uniwersalnym materiałem, który warto wykorzystać przy projektowaniu przestrzeni