Blog
Panele szklane
Czym są szklane panele?
Panele szklane to szkło hartowane, które wykorzystujemy w naszych realizacjach proponując Klientowi bezpieczniejszą wersję od niehartowanego lacobelu. W przypadku zastosowania grafiki można złożyć obraz z kilku takich tafli, łączenia są prawie niewidoczne – niezależnie od wielkości danej formatki. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że najdłuższy kawałek szkła na jakim możemy wykonać grafikę to 320 cm. Szkło do kuchni najczęściej wykonujemy o grubości 5 mm, ponieważ zazwyczaj panele mają otwory pod kontakty. Nasze panele wykonane ze szkła hartowanego są odporne na pęknięcia w wyniku działania wysokiej temperatury. A jeśli mowa już o panelach do zadań specjalnych, to do dyspozycji pozostaje również grubość 6 mm.
Szkło dla ceniących nowoczesność
Szkło z nadrukiem UV czy lakierowane na wybrany kolor z palety NCS czy RAL do kuchni i innych pomieszczeń to prawdziwy rarytas dla zwolenników modernizmu. Szkło już samym wyglądem sprawia, że wykończone nim wnętrza wydają się jaśniejsze, większe i mają bardziej futurystyczny charakter. Umiejętnie operując takimi dodatkami jak metal można jeszcze bardziej pogłębić te wrażenia.
Panele szklane dla tradycjonalistów
Panele szklane kojarzą się co prawda z nowoczesnością, ale zestawione z okleiną drewnianą lub jako przezroczysta osłona i dodatek do tradycyjnych wykończeń – zdobędą serca również zwolenników stylu retro. To wytrzymały i funkcjonalny materiał, który oferuje nie tylko piękno, ale i rozwiązania dla kilku problemów. Chociażby utrzymanie czystości i higieny oraz ochrona delikatnych powierzchni przed zniszczeniem.
Swoboda montażu
W ofercie mamy dwie metody instalacji paneli szklanych.
· Mocowania punktowe - rotule. Sposób bardziej inwazyjny ponieważ wymaga wywiercenia otworów w ścianach oraz na panelu szklanym, ale świetnie zabezpiecza nam dekoracyjną ścianę miedzy blatem a szafkami górnymi, czyli np. postarzane cegiełki czy malowaną ręcznie ścianę albo tapetę,
· Klej- lakma, przewagą tej metody jest fakt uzyskania idealnego przylegania szkła do powierzchni, jednak jest to dedykowana metoda dla paneli lakierowanych i z grafiką a nie przezroczystych, ponieważ na szkle przezroczystym pozostaną ,,placki’’ kleju.
Tak szeroki wachlarz możliwości daje inwestorom, projektantom i wykonawcom swobodę działania i dostosowanie rozwiązań ściśle do specyfiki wnętrza, bez zbędnej ingerencji. A to zawsze obniża koszty i zostawia otwartą przestrzeń do ewentualnych re-aranżacji w przyszłości. I to jest jeszcze jeden argument, który udowadnia, że panele szklane są uniwersalnym materiałem, który warto wykorzystać przy projektowaniu przestrzeni