Blog
Szklane ścianki biurowe - zalety i możliwości aranżacyjne
Szklane ścianki działowe do biura
To udany kompromis pomiędzy uzasadnioną modą na otwartą przestrzeń, a względami architektonicznymi i praktycznymi. Szklane ściany, w których nie sposób dojrzeć łączeń wkomponowują się w minimalistycznie urządzoną przestrzeń biurowców. Oferują chociażby tylko wrażenie przestronności w ciasnych pomieszczeniach i zapewniają tym samym lepsze warunki pracy. A skoro o pracy mowa…
Dobrze zaprojektowane i atrakcyjne miejsce pracy nie zastąpi skutecznego przywództwa, wymiany wiedzy, dobrej współpracy i otwartej kultury organizacyjnej. Może jednak stworzyć warunki, które będą im sprzyjały – twierdzą autorzy raportu pt. „Lepiej niż w domu. Jak zadbać o komfortowe i twórcze środowisko pracy”.
Jaka przestrzeń zwiększa efektywność i polepsza relacje?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, często wszystko zależy od indywidualnych preferencji pracownika. Niektóre badania, mówią nawet o 20% spadku efektywności pracowników pracujących w Open Space w stosunku do warunków gabinetowo-pokojowych. Duże i otwarte przestrzenie nie służą budowaniu relacji interpersonalnych, ponieważ jest zbyt wiele osób dookoła, a na prywatną rozmowę trudno jest znaleźć przestrzeń Szklane ścianki biurowe tworzą pośrednie rozwiązanie. Ściany szklane stawia się lub re-aranżuje z nich przestrzeń łatwo i szybko. Mogą one pełnić wiele funkcji – np. wydzielenie pomieszczenia dla zespołu czy zapewnienie skutecznego wyciszenia akustycznego i dyskrecji, jednocześnie zachowując pełną lub częściową widoczność i właściwe doświetlenie. Takie warunki spełniają wymagania pracowników oraz kadry kierowniczej większości organizacji.
Dlatego przeszklone sale konferencyjne, tak zwane akwaria i miejsca do odpoczynku, relaksacji stały się normą współczesnej korporacji.
Stałe i ruchome szklane ścianki biurowe
W ofercie czołowych producentów przeszkleń, takich jak Glass Color można znaleźć pomysł na praktycznie dowolną formę wykończenia wnętrz. Szklane ścianki dostępne są do montażu w różnych konfiguracjach. Wszystko to dzięki najlepszym systemom do montażu takich przeszklonych ścian działowych.
· zabudowa w systemie ramowym charakteryzuje się tym, że szkło bezpiecznie umiejscawiane jest w ramie stworzonej z aluminiowych profili. Dzięki bogatej ofercie profili kierunkowych istnieje możliwość swobodnego kształtowania wydzielonych stref lub ich przenoszenia
· zabudowa w systemie bezramowym wykorzystuje szkło hartowane, które mocuje się jedynie za pomocą dyskretnych specjalnych okuć. Często są one niewidoczne dla ludzkiego oka, co stwarza spektakularny efekt wizualny
Przearanżowanie kreowanego w ten sposób wnętrza jest bardzo łatwe, a przede wszystkim szybkie i ekonomiczne. Nie niesie ze sobą bowiem często żadnych nakładów finansowych.
Jeśli dodać do tego dopracowane przez firmę Glass Color nadrukowane na szkle elementy graficzne, to inwestor otrzyma wyjątkowe, estetyczne i w pełni spersonalizowane przeszklenie oraz wnętrze na miarę swoich potrzeb. Co więcej, ma pewność, że spełnia ono wszystkie wymogi techniczne, w tym te dotyczące ognioodporności.