Blog

mar 1, 2020

Zobacz, dotknij, zadecyduj! Otwarcie showroom’u Glass Color


Pomimo tego, że zakupy na odległość, przez Internet wciąż podbijają coraz to nowsze obszary rynku to pewne decyzje wolimy podejmować po zapoznaniu się z produktem bezpośrednio. W szczególności dotyczy to elementów wystroju wnętrz. Łatwiej jest podjąć decyzję, gdy „na własne” oczy przekonamy się o możliwościach dekoracyjnych czy aranżacyjnych mebli, lamp, luster, czy szeroko pojętych elementów szklanych. Właśnie z tego założenia wyszła firma Glass Color, która niedawno otworzyła swój showroom, w którym architekci, inwestorzy i inni klienci mogą zapoznać się z ofertą firmy.
Kategoria:General 
Napisał: admin

Na temat otwarcia showroom’u rozmawiamy z właścicielem firmy Glass Color – Jakubem Nawrockim

 

Skąd pomysł na otwarcie showroom’u?

 

Jest to naturalny etap w rozwoju firmy. Poszerzająca się oferta wymaga tego, aby najważniejsze i najbardziej efektowne produkty znalazły swoje miejsce ekspozycji. Stawiamy na bezpośredni kontakt z klientem, który nie tylko może obejrzeć i dotknąć naszych wyrobów, ale również zadać nurtujące go pytania, przedstawić swoją wizję na ich zastosowania.

 

Kogo najchętniej witacie Państwo w swoich progach?

 

Oczywiście wszystkich zainteresowanych szeroko pojętymi rozwiązaniami szklanymi takimi, jak drzwi ze szkła hartowanego, lustra, kabiny prysznicowe, zabudowy ze szkła czy panele ze szkła. Zapraszamy architektów, projektantów, przedstawicieli firm budowlano – remontowych czy wreszcie samych inwestorów. Każda wizyta to spora porcja informacji oraz wrażeń estetycznych. Możemy z klientami wypić filiżankę kawy i spokojnie porozmawiać w komfortowych warunkach. Całości dopełnia oświetlenie, która można przyciemniać lub rozjaśniać. Tworzą je lampy naszego projektu ze szkłem satynowanym.

 

Czym jeszcze wyróżnia się showroom Glass Color?

 

Nie jest to miejsce, które prezentuje sztampowe rozwiązania, których jest pełno na rynku. Prezentujemy nasze autorskie produkty. Dodatkowo klienci mają tutaj styczność z obróbką szkła, ponieważ w  bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się nasz dział produkcyjny, w którym powstają zamówione przez klientów elementy.

 

Z jakich produktów jesteście Państwo szczególnie dumni, które zwracają największą uwagę?

 

Po wejściu do naszego showroom’u przede wszystkim uwagę zwracają trzy stand’y, na których zainstalowane zostały dwie kabiny prysznicowe wyposażone w efektowne drzwi uchylne. Pierwsza z kabin zwraca uwagę bardzo modnymi czarnymi okuciami. Natomiast druga oklejona jest innowacyjną folią, która zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia. Nasze kabiny prysznicowe to produkty wykonywane na zamówienie klienta pod indywidualne wymiary. Ekspozycję dopełnia okrągłe lustro podświetlane światłem LED.

 

Jakie rozwiązania Glass Color proponuje w swoim showroom’ie w zakresie luster?

 

Jedną ze ścianek przeznaczyliśmy na ekspozycję luster fazowanych w kształcie prostokąta oraz heksagonu. Ciekawostką jest owalne lustro z lakierowana ramką, które zostało powieszone koło jednej z kabin prysznicowych.  Jest to niespotykany produktem w branży szklarskiej, ponieważ ramka nie jest wykonana z tworzywa a znajduje się bezpośrednio na tafli. Lustra wykorzystaliśmy również do opisu naszych stand’ów. Na każdym z nich wiszą lustra z wypiaskowanymi nazwami prezentowanych produktów.

 

Szkło lacobel – produkt, który jest piękną i praktyczną alternatywą dla kafli, np. w zastosowaniach kuchennych, u Państwa został zaprezentowany w wyjątkowy sposób… Proszę również o kilka słów na temat tego szkła.

 

Szkło lacobel to produkt, który niezmiennie, od kilku lat zdobywa rzesze zwolenników, którzy wolą zastosować je zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych. Są to lakierowane panele szklane. Można na nich aplikować dowolne grafiki. Jednocześnie są bardziej praktyczne niż kafelki, chociażby w kwestii utrzymania ich w czystości. To fakt, że w naszym salonie szkło lacobel prezentuje się wspaniale. Zostało ono wkomponowane w panel z zielonym mchem polarnym.

 

Zainteresowaniem niezmiennie cieszą się balustrady szklane. Czy w Państwa showroom’ie znalazło się również miejsce dla tego typu produktów?

 

Oczywiście. W naszym salonie bardzo rzuca się w oczy i robi ogromne wrażenie na klientach mostek, prezentujący dwa rozwiązania w zakresie szkła do balustrad. Po jednej stronie mostku tafla szkła ma grubość 12 mm. Druga strona jest wykonana z dwóch zlaminowanych tafli szkła o grubości 6 mm. Do mocowania szkła użyto rotul. Całość dopełnia kolorowe podświetlenie LED. Drugim wariantem mocowania szkła w naszym showroom’ie jest tzw. szkło w profilu. Jest to profil wraz ze szkłem antisol grafit. Mała ścianka ze szkła antisol brązowy została oparta na złotych profilach. Na przeciwko znajduje się zabudowa pod schodami, wykonana ze szkła ornamentowego, również w złotych profilach.

 

Powierzchnia showroom’u wypełniona jest po brzegi ciekawymi rozwiązaniami. Czy to wszystkie najciekawsze produkty?

 

Jednym z ciekawych elementów naszego biura jest ścianka loftowa, która oprócz roli ekspozycyjnej pełni funkcję oddzielającą showroom od biura. Ścianki loft to zdecydowani hit sprzedaży, cieszący się ogromnym zainteresowaniem.

 

Jeszcze tylko rzut oka na sufit, który również jest zagospodarowany…

 

Na ścianie wysoko pod sufitem widać szklane obrazy z naszymi realizacjami oraz kolory naszego loga.

 

Jakie są plany na rozwój showroom’u?

 

W najbliższym czasie w showrom’ie pojawią się parawany oraz drzwi na systemach przesuwnych.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić wszystkich zainteresowanych do odwiedzin Państwa firmy.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mają w planach wyposażenie wnętrz w piękne i oryginalne produkty wykonane ze szkła. Przy szklance pysznej kawy z chęcią opowiemy Państwu o naszych możliwościach i pomysłach. Spotkajmy się w przestrzeni, która jest stworzona dla Państwa długotrwałej satysfakcji.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Dziękuję.