Blog

wrz 1, 2020

Parawany szklane - nawannowe


Wymarzony klimat SPA w małej łazience. Jak go osiągnąć? Po pierwsze zadbać o obecność naturalnych materiałów, takich jak: drewno, kamień, szkło. Po drugie starannie wybrać sposób wykończenia wnętrza i dodatki. Ale czy na 4, najwyżej 8 m2 możliwa jest realizacja takiego projektu? Dobra wiadomość brzmi: „tak” i to jeszcze nie jest koniec dobrych wieści. Przy tworzeniu małego, domowego SPA od razu można się zrelaksować i zażegnać odwieczny rodzinny konflikt „wanna czy prysznic”.
Kategoria:General 
Napisał: glass

Mała łazienka to duże wyzwania

Jednak łazienka w stylu SPA, to wbrew pozorom łatwe rozwiązanie aranżacyjne, które idealnie wpasowuje się w niewielkie przestrzenie. Dlaczego? Bo nadaje pomieszczeniu ciepła i przytulności, eksponuje ład i porządek – np. ręczniki ułożone w kostkę, a także sprzyja wyraźnemu podziałowi wnętrza na strefy, nawet jeśli w pewnych miejscach granice są tylko umowne. Drewno, kamień i… parawany nawannowe By przywołać atmosferę salonu piękności nie jest konieczne kładzenie na podłogę i ściany litej deski czy drogiego kamienia. Wszystko to można zastąpić płytkami imitującymi fakturę wspomnianych materiałów. Naturalną szarość z powodzeniem wprowadzi do łazienki beton architektoniczny. Nawet w najmniejszym SPA jest jednak coś z czego się nie zrezygnuje – wanna. Szklane parawany nawannowe zatrzymując ciepło, parę i aromat olejków zamieniają kąpiel w luksusowe chwile. Pozwalają zatroszczyć się o zdrowie i młodość skóry niczym w saunie. Dzielą i łączą… Powiększają i pomagają doświetlić przestrzeń, nawet jeśli kąpieli towarzyszą jedynie świece zapachowe. Efektowne przeszklenia parawanów pełnią wiele funkcji, od estetycznej przez zapewnienie intymności po swobodne korzystanie z dobrodziejstw deszczownicy. Pozwalają, bez obaw o rozchlapywanie i ślady na wannie, korzystać z kojącego strumienia wody.

Parawan nawannowy i asymetryczne kształty

Łazienka o wymagających małych wymiarach, w dodatku z przemyślaną funkcją SPA jest miejscem, w którym na pewno sprawdzi się asymetryczna wanna. A czy w tych okolicznościach zdadzą egzamin parawany nawannowe? Na szczęście oprócz tych jedno i dwuczęściowych w ofercie rynkowej znajdują się także modele trzyczęściowe, a nawet teleskopowe i te produkowane na wymiar. Glass Color prócz pięknych parawanów ze szkła hartowanego oferuje eleganckie detale, nietuzinkowe wzornictwo i całe systemy umożliwiające niwelację krzywizn ściany. Uszczelki z kolei zapewniają szczelność, ochronę przed rozpryskiwaniem wody oraz zabezpieczają przed wilgocią. Ta ostatnia może doprowadzić przecież do rozwoju szkodliwych pleśni i grzybów. Lekkość i przejrzystość, czyli szkło – Timeless. Salony piękności, gabinety odnowy biologicznej są olśniewająco czyste. Czym czyścić łazienkę? By domowe SPA pozostawało nieskazitelne. Ma ono pozostać miejscem odpoczynku i lepiej by nie zamieniało się w coś, co wymaga ciężkiej pracy. Wystarczą delikatne środki czystości, pod warunkiem że zastosowano dobrej jakości materiały. Glass Color wykonuje parawany nawannowe ze szkła antykorozyjnego Timeless. Patent należy do Saint-Gobain Building Glass Polska. Składa się na niego szkło o wysokiej przezierności PLANICLEAR, na które naniesiono praktycznie niewidoczną powłokę, którą uzyskuje się w wyniku napylania magnetronowego niezwykle wytrzymałej warstwy tlenków metali. Szkło staje się bardzo przeźroczyste i nie wpływa na percepcję kolorów niezależnie od swojej grubości. Powierzchnia o wiele wolniej się niszczy i nie powstaje na niej nieprzyjemny, biały nalot. Krystaliczna czystość gwarantowana. Zamiast nieustannie przecierać i wycierać można skupić się na…zieleni. Motywy florystyczne w łazienkowym SPA gościć mogą na płytkach, gresie i parawanie nawannowym, ale gdy tylko zaistnieje taka możliwość warto postawić w wyjątkowej łazience rośliny, które lubią wilgoć. Bromelia, kroton, dracena, fikus, anglomena powstrzymają jej nadmierne rozprzestrzenianie się będą dobrze komponować się z hartowanym szkłem i cieszyć oczy domowników. Łazienka może mieć inne oblicze. Więcej o parawanach można przeczytać na https://glasscolor.pl/?page=parawany-szklane